EVIM 2018 Manifesto (українською)

Вже третій рік поспіль EVIM розвиває і формує мобільність Центральної та Східної Європи. Зараз надзвичайно важливо підтримати бездоганну комунікацію світової спільноти EV та нової мобільності, обмінюючись досвідом та стимулюючи один одного в успішній постійній співпраці, боротьбі з кліматичними змінами та проблемами довкілля міста без кордонів. Ми будемо продовжувати цю важливу співпрацю під час EVIM2018, ІІІ Саміту з Нової мобільності та EV для Центральної та Східної Європи; збори EV та Нової  мобільності традиційно відбудуться у Києві, Україні, 1-3 березня наступного року.

Розвиток сталої мобільності у великій економічній зоні Центральної та Східної Європи, від Балтики до Балкан, регіону з великим економічним потенціалом, значною мірою залежить від трьох ключових моментів: зростання обізнаності про переваги, розвитку інфраструктури на місцевому рівні та покращення політики державної підтримки.

Рік за роком складові, що сприяють розвитку сталої мобільності, приходять до нашого повсякденного життя. Велосипедні маршрути та інфраструктура, зарядна мережа для електричних транспортних засобів розвиваються, точки продажу та сервісу електромобілів, бізнес-моделі шерингової економіки, базованої на засобах електричної та активної мобільності, постійно поширюються, нові бізнеси виникають, а сильні старі отримують перевагу на цьому швидкозмінюваному ринку завдяки проривним інноваціям, що знаходять місце в регулярній практиці.

EVIM продовжує оновлювати реальність електричної та нової мобільності у регіоні Центральної та Східної Європи, починаючи з першого Саміту EV в Україні, EVIM Ukraine-2016, який став проривом для електромобільності України та Польщі та змусив нових електромобільних ентузіастів і EV бізнеси з обох країн діяти більш впевнено. Традицію було продовжено у Варшаві, Польща, восени 2016 р. та в Києві, Україна, навесні 2017 р., де знову був проведений EVIM EV Summit з численними учасниками та гостями з декількох країн світу.

На початку 2016 р., у співпраці з численними чудовими партнерами, EVIM Ukraine EV саміт об’єднав та прискорив активність операторів ринку, установ та неурядових організацій, що призвело до появи «українського електромобільного дива» з кількістю електромобілів з 630 у 2016 р. до під 3000 до кінця 2017. Динаміка цифр близька до експоненціальної, і, так, зараз це реальність, що початкові бар’єри є подоланими, а кількість електромобілів в країні зростає за моделлю ринку, органічно рухомого покупцем. Ось чому українська історія успіху та явище EV на глобальній карті електромобільності є більш ніж цікавими та цінними для подальшого дослідження, аналізу та застосування як можливого взірця для наслідування в інших країнах з EV ринками, що розвиваються, і вони просто обов’язково мають бути поширеними. Очевидно, що після того, як державна підтримка набуде чинності повністю, цей ринок, будучи достатньо прогрітим, забезпечить регіональне лідерство України у розвитку електромобільності та інфраструктури.

Приємно бачити, що зараз у країнах Центральної та Східної Європи, Балтики та Балкан більшість людей, які визначають політику уряду та органів місцевої влади, вітають ідею дружньої до довкілля мобільності, вдосконалюючи правила, засновуючи публічно-приватні партнерства та виробляючи програми державної підтримки.

Ми твердо переконані, що з нижчими цінами на технологію,  численними доступними цифровими можливостями та багатим фідбеком, накопиченим в проектах-першопрохідцях, ринок увійшов у фазу органічного швидкого темпу зростання, який, перш за все, приводиться в рух економічною вигодою для кінцевого споживача. Питання, чи буде він сильним, чи ні, – вже більше не є на часі для ринку сталої мобільності. Початкова дифузія в минулому, точку неповернення пройдено, і вже нічого не буде, як раніше. Майбутня свобода мобільності декарбонізована, вона більше не стосується вихлопних газів.

Чекаємо на зустріч з вами на EVIM2018